Madárbarát óvoda

Mivel a városi madarak hozzászoktak az ember jelenlétéhez, az odúhoz a fiókáit etetni érkező, vagy a madáritatóban fürdő madarak megfigyelése életre szóló élményt jelent a gyerekeknek.

A madarak kínálta pedagógiai lehetőségeket télen sem kell nélkülöznie a madárbarát óvodának. A nyüzsgő madáretetők, különösen a csoportszoba ablakába helyezett ablaketető életének megfigyelése a zord időszakban is remek elfoglaltságot jelent.

Madárbarát óvoda ősszel és télen:

A madarak számára az ősz és a tél a költést követő nyugalmi időszak. Számos madarunk elvonul, más fajok viszont itthon maradnak, vagy hozzánk érkeznek telelni. Ilyenkor a legfontosabb feladatunk a hó és tartós hideg megérkezésével az etetés megkezdése, és az egész éves itatás folytatása.

Madárbarát óvoda tavasszal és nyáron:

A hóolvadást követően abba kell hagyni a madáretetést. Az itatás egész évben, de különösen a nyári kánikulában fontos madárvédelmi munka.

Madárbarát óvoda a pedagógiai munka során:

• Odúk kihelyezése, ellenőrzése és megfigyelése.
  • Itatók feltöltése, karbantartása és megfigyelése.
  • Etetők kihelyezése, feltöltése és megfigyelése.
  • A megfigyelések alapján játékok, kézműves foglalkozások, beszélgetések.

Madáretetőink vendégei:

– széncinege