Biztonságos Óvoda

Óvodásaink testi épségének intézmények kívüli védelme érdekében csatlakoztunk a „Biztonságos óvoda” programhoz, mely 2016 tavaszán indult a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kezdeményezésére.

A Biztonságos Óvoda program célja az óvodások biztonságosabb közlekedésre való felkészítésének elősegítése: az óvodák, óvodapedagógusok közlekedésbiztonsági szakmai támogatása, a közlekedésbiztonsági ismeretek széles körben történő terjesztése a korcsoport sajátosságait figyelembe véve.

Feladataink:

• A közlekedési kultúra kialakítása: a közlekedési attitűd, ismeretek, képességek.
  • Közlekedési magatartása kialakítása: a közlekedő ember várható, szokásos viselkedése. Az óvodás gyermek leggyakoribb szerepei: gyalogos, utas, 5-7 éves korában kerékpáros.
  • Közlekedéshez szükséges képességek fejlesztése: téri tájékozódás, figyelem, emlékezet, problémamegoldó gondolkodás, képzelet, észlelés fejlesztése.

A programhoz kapcsolódó témakörök, melyekkel a nevelési év során ismerkednek a gyermekek:

1. Közlekedési alapismeretek óvodáskorúaknak
    • A biztonságos közlekedéshez szükséges általános ismeretek
    • A közlekedés résztvevői és az út részei
    • Közlekedés futóbiciklivel, kerékpárral
  2. Utazás autóban