Maci hét 2021

 

Február 1-5- ig volt óvodánkban a maci hét. A népi megfigyelés azt tartja, ha a medve február 2-án kibújik a barlangjából és kint marad, akkor közeledik a tél vége, azonban ha visszamegy, akkor még várat magára.

Mindent megtettünk annak érdekében, hogy a gyerekek emlékezetes élményekkel térjenek haza. Örültünk a ködös csúnya időnek, mert így a maci nem ijedt meg az árnyékától. Tanultunk verseket, énekeltünk, körjátékoztunk, festettünk, ragasztottunk, hajtogattunk. Legyúrtuk a mézespuszedlit, hogy 1 nap pihenés után valami csodálatos finomság sülhessen ki belőle. Mézet kóstoltunk kiflivel, utánoztuk a medve járását, kerestük a csoportban a lábnyomait. Izgalmas és mozgalmas hét van mögöttünk!

A maci kiállításra készült alkotásokat oklevéllel és egy Dörmi macival díjaztuk.

Köszönet érte minden résztvevőnek!