Ez történt az Óvodában

Képes beszámolók

 

Vöröskereszt világnapja

Vöröskereszt világnapja

Vöröskereszt Világnapja az Óvodában Vöröskereszt Világnapja az Óvodában A mai napon emlékeztünk meg a Vöröskereszt Világnapjáról, melyet minden esztendőben május 8- án ünnepelünk. Ebből az alkalomból Gyarmati László látogatott el óvodánkba, aki a Magyar Vöröskereszt...

bővebben
Desedai kirándulásunk Víz világnapja, 2022.

Desedai kirándulásunk Víz világnapja, 2022.

Desedai kirándulásunk, Víz világnapja, 2022. A víz világnapja alkalmából a Deseda élővilágát figyeltük meg. A kirándulás végén közösen adtunk hálát a teremtett világ szépségeiért. ,,Én Istenem, de jót tettél, Mennyi szépet teremtettél, Eget, földet, fát, virágot, ezt...

bővebben
Mese, mese mátka…

Mese, mese mátka…

Mese, mese mátka... Mese, mese mátka... A Szivárvány csoportosok A medve és a macska történetét, a Csillagosok A kiskakas gyémánt félkrajcárját, a Napsugár csoportos gyerekek pedig A kismalac és a farkasok c. mesét dolgozták fel a héten.

bővebben
FARSANGI JÁTSZÓHÁZ

FARSANGI JÁTSZÓHÁZ

Újévi FARSANGI JÁTSZÓHÁZ 2022. február 17 én (csütörtökön) Szeretettel várjuk az óvodánk iránt érdeklődő szülőket és gyermekeiketa Szent Margit Katolikus ÓvodaFARSANGI JÁTSZÓHÁZÁBA 2022. február 17 én (csütörtökön)16 00 17 30 ig.Helyszín: Szivárvány és Napsugár...

bővebben
Újévi jókívánságok

Újévi jókívánságok

Újévi jókívánságok "Kelj fel gazda, kelj fel! Áldás száll a házadra. Terült asztalával, teli poharával. Haj, regő rejtem. Azt is megadhatja az nagy Úristen!"

bővebben
Vízkereszt, 2022. jan. 6

Vízkereszt, 2022. jan. 6

Vízkereszt, 2022. jan. 6. Délelőtt a napkeleti bölcsek történetét, valamint a házszentelés hagyományát ismerték meg a gyermekek. Délután pedig Rumszauer Miklós plébános áldotta meg óvodánkat. Íme egy rövid videó a közös éneklésünkről: ,,Három királyok napján,...

bővebben
Szent Miklós Ünnepén

Szent Miklós Ünnepén

Szent Miklós Ünnepén "Szent Miklós a hulló hóban puttonyával körbejár. Bekopogtat minden házba, minden szegényt megtalál. Mosoly ül az öreg arcon, merre ő jár, hull a hó. Nálunk hagyja a szívét, reánk szórja örömét." "Szent Miklós, jó püspök, gyermekek barátja, Segíts...

bővebben
Gyermekek adományoztak pékárút Szent Erzsébet napján

Gyermekek adományoztak pékárút Szent Erzsébet napján

Gyermekek adományoztak pékárút Szent Erzsébet napján Gyermekek adományoztak pékárút Szent Erzsébet napján Árpád-házi Szent Erzsébetre emlékezve idén is megszervezte jótékonysági kenyér-és pékáru gyűjtését a gyermekek között a Szent Margit Katolikus Óvoda. Az...

bővebben
Komposzt nap 2021.

Komposzt nap 2021.

Komposzt nap 2021. Már 4.alkalommal került megrendezésre a komposzt nap. A nap elején a gyerekek az óvónők előadásában Az erdei lakoma c. mesét láthatták. Ezt követően játékos feladatok következtek a komposztálás, illetve az élelmiszer hulladék csökkentése téma köré...

bővebben
Október 4. az Állatok világnapja

Október 4. az Állatok világnapja

Október 4. az Állatok világnapja Óvodásainkkal változatos tevékenységek során ismerkedtünk meg a különféle állatokkal és tulajdonságaikkal. Mozgásos és ügyességi játékok, valamint vendég állatok (hörcsög, tengerimalac, nyúl) tették színesebbé a napunkat. A gyermekek...

bővebben
,,Kakukkfű, kakukk szó, kirándulni volna jó…”

,,Kakukkfű, kakukk szó, kirándulni volna jó…”

,,Kakukkfű, kakukk szó, kirándulni volna jó..." ,,Kakukkfű, kakukk szó, kirándulni volna jó..."A forróság miatt a Zselici Csillagparkba tervezett kirándulásunkat elhalasztuttuk, helyette képzeletbeli kirándulásra indultunk a délelőtt folyamán.Hátizsákot, távcsövet,...

bővebben
Szent Margit hét 2021.

Szent Margit hét 2021.

Szent Margit hét 2021.  Január 18-22-ig Szent Margitra, óvodánk névadójára, védőszentjére emlékeztünk. Sajnos a vírus miatt a közös programok, a vendégek hiányoztak az óvodából, de a csoportokban színes, változatos tevékenységek várták a gyermekeket: Hitéleti...

bővebben
Maci hét 2021.

Maci hét 2021.

Maci hét 2021  Február 1-5- ig volt óvodánkban a maci hét. A népi megfigyelés azt tartja, ha a medve február 2-án kibújik a barlangjából és kint marad, akkor közeledik a tél vége, azonban ha visszamegy, akkor még várat magára. Mindent megtettünk annak érdekében,...

bővebben
Gyertyaszentelő Boldogasszony 2021.

Gyertyaszentelő Boldogasszony 2021.

Gyertyaszentelő Boldogasszony 2021.  Ezen az egyházi ünnepen arra emlékezünk, hogy a 40 napos Jézust József és Mária- zsidó szokás szerint- bemutatja a templomban. „Amikor a szülők a gyermek Jézust bevitték, hogy a törvény előírásának eleget tegyenek, (Simeon)...

bővebben

Karácsony 2020.

Karácsony 2020. Ebben az évben rendhagyó módon, január 4- én emlékeztünk meg Jézus születéséről az óvodában, mivel a vírus miatt nem tölthettük együtt az adventi időszakot. A gyermekek a betlehemi eseményeket a csoportok óvodapedagógusai révén ismerhették meg, majd...

bővebben