Tóth Judit

Óvodapedagógus
„Mindegy, hogy képességeid mekkorák: fő, hogy a tőled telhető legjobbat formáld belőlük és általuk.” Weöres Sándor

Tóth Judit vagyok. 12 éve vagyok óvónő, ebben az óvodában 2021 májusa óta dolgozom. 2 gyermek édesanyja vagyok. Gimnáziumi éveimet a Katolikus Iskolában töltöttem, gyermekeim jelenleg is az intézmény tanulói. Nagyon fontosnak tartom, hogy az óvodában nevelt kisgyermekeket biztos alapokra helyezve tudjam elengedni az iskola világába. Ehhez elengedhetetlen feltétel az, hogy minden egyes kisgyermeket nagyon jól ismerjek. Ennek érdekében végeztem el a DIFER (Diagnosztikus Fejlődésvizsgáló Rendszer) képzést, mely által maximális bizonyossággal meg tudok győződni arról, hogy iskolaérett-e a gyermek. 2019-ben Közoktatási vezető és szakvizsgázott pedagógus szakképzettséget szereztem. Előző munkahelyemen az óvodapedagógusi tevékenységeim mellett tagóvodavezetői munkakört töltöttem be. Német középfokú nyelvvizsgával rendelkezem. Kedvelt tevékenységi köröm a kézműves foglalkozások. Az elmúlt évek alatt több különböző technikával is megismerkedtem, melyeket a gyermekeknek szívesen adok át, ezzel is fejlesztve kreativitásukat, ízlésüket. Hiszem, vallom és több éves óvónői tapasztalatom alapján tudom, hogy a gyermekek egészséges testi-, lelki fejlődéséhez a legfontosabb a szeretet, a kötődés a felnőtthöz, a jó kapcsolat kialakítása. Ha ez megvalósul, a gyermek szárnyal, és játszva elsajátít, megtanul minden ismeretet. Célom, hogy a gyermekek szeressenek a mi óvodánkba járni, vidámak, kiegyensúlyozottak legyenek.