Pápa Anikó

Óvodapedagógus

A boldogságot nem lehet ajándékba kapni,
Egyetlen titka: adni mindig csak adni.
Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet,
És sok-sok önzetlen tiszta szeretetet.” /Goethe/

Pápa Anikó vagyok, 4 éve dolgozom, a Szent Margit Katolikus Óvoda Felhőcske csoportjában.

Az óvodai élet változatos tevékenységeinek szervezése során, fontos számomra, a gyermeki „én” kibontakozásának elősegítése, valamint a gyermekekben rejlő egyéni képességek felismerése, pozitív megerősítéssel az önbizalmuk fejlesztése.

Számos programmal színesítjük a gyermek mindennapjait. Hozzám legközelebb a mozgásos tevékenységek szervezése áll. A Kistudósok tehetségműhelyt vezetem az óvodában, melyet szintén szívesen végzek.

A szeretetpedagógiával, a Kett pedagógiaával továbbképzéseken ismerkedtem meg, a Katolikus Pedagógiai Intézet szervezésében. A gyermekek számos érzékszervére hatva látványosan szemléltethetünk vele keresztény ünnepeket, bibliai történeteket. Az elmélyülés elősegíti az Atyához való közelkerülésünket és az Istenbe vetett hit által elfogadásra, egymás iránti tiszteletre, toleranciára és szeretetre egyaránt nevel, amely minden felnövekvő ember egészséges értékrendjéhez elengedhetetlen.