Bicskei Szilvia

Óvodapedagógus

„Hivatásod legyen élni másokért, s mások boldogságában keresni a magadét.” /Pestalozzi/

Bicskei Szilvia, Szilvi néni, a Szivárvány csoport egyik óvodapedagógusa  és három gyermek édesanyja vagyok. 2019 óta dolgozom a Szent Margit Katolikus Óvodában. Fontosnak tartom a kollegáimmal fenntartott folyamatos és kölcsönös kommunikációt, a gyermekek feltétel nélküli szeretetét, a következetességet és a hitelességet. Szakdolgozatomat „Az értelemorientált pedagógiai nevelés Franz Kett módszere alapján” címmel írtam, melynek üzenetét a mindennapjaimban is alkalmazom. Vidám és kreatív ember vagyok, a humor sok mindenre megoldás, a kicsi gyermek életében is. A felhőtlen kacagás hangjából naponta tudok építkezni. Hiszem, hogy a szülőkkel kialakított jó kapcsolat segíti a munkánkat, mert a szülők és az óvoda csak együtt tudja segíteni a gyermekek fejlődését.