Fürjecske néptánccsoport

„Alapvető emberi jog, hogy minden gyermek megtanulhassa édesanyjának beszédnyelvét. Ugyanez a jog a játék és a tánc esetében is meg kell illesse gyermekeinket.”

/Timár Sándor /

Óvodánkban 2014. szeptemberétől hetente egy alkalommal néptánc foglalkozásokat tartunk. A foglalkozásokat a napsugár csoport óvónénije Tóthné Perák Zsuzsanna tartja.
 Az egész személyiségre ható komplex, fejlesztő tevékenység célja, hogy megismertesse a gyermekeket hazánk népi kultúrájával.
 A játékos foglalkozások pozitívan hatnak a gyermek érzelmi, értelmi, anyanyelvi és esztétikai életére valamint segítik mozgáskoordinációjuk, ritmusérzékük fejlődését.
 A gyermekek a néptánc foglalkozások keretében a néptánc alaplépéseit sajátítják el, továbbá népi mondókákat és népdalokat tanulnak meg, népi játékokkal ismerkednek.